• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 15 - محرم - 1446
  • برابر با : Sunday - 21 July - 2024
15

دولت عصای موسی و ید بیضا ندارد اما برای مبارزه با گرانی و بیکاری «کلید» که دارد

  • کد خبر : 3200
  • 22 شهریور 1392 - 14:54
دولت عصای موسی و ید بیضا ندارد اما برای مبارزه با گرانی و بیکاری «کلید» که دارد

خطیب امروز نماز جمعه تهران با بیان اینکه درست است دولت عصای موسی و ید بیضا ندارد اما الحمدالله کلید دارد گفت: باید با این کلید مشکل گرانی و بیکاری حل شود و دولت گامی برای شروع بردارد. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه دوم نمازجمعه امروز تهران با اشاره به اینکه […]

خطیب امروز نماز جمعه تهران با بیان اینکه درست است دولت عصای موسی و ید بیضا ندارد اما الحمدالله کلید دارد گفت: باید با این کلید مشکل گرانی و بیکاری حل شود و دولت گامی برای شروع بردارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه دوم نمازجمعه امروز تهران با اشاره به اینکه یکی از وظایف مومن این است که زمان خودش و مکائد دشمن را بشناسد گفت:‌ ‌اسلام هویتی دارد و این هویت دشمنان اسلام و طاغوت‌ها را تهدید می‌کند و آنها در مقام مقابله برمی‌آیند.

وی افزود: آنها فهمیده‌اند که اسلام می‌گوید کره زمین مال همه است. عزت برای همه است استقلال و نعم الهی برای همه است اما مستکبر چنین سخنی را نمی‌گوید. فرعون می‌گوید که من خدای شما هستم همه چیز مال من است. بنی‌اسرائیل حقی ندارد.

خطیب امروز نمازجمعه تهران ادامه داد: مستکبرین اسلام را شناختند برنامه‌های اسلام را دانستند، خواسته‌های رسول‌الله را فهمیدند قدرت اسلام را در ایران و در منطقه به واسطه بیداری اسلامی دیده‌اند و با تمام قوا به جنگ اسلام آمده‌اند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی ادامه داد: آنها می‌‌گویند که دنیا دهکده‌ای است و کدخدای این دهکده ما هستیم کسی حق ندارد که در جهان تصمیم بگیرد سازمان ملل را برای دفاع از انسان‌ها و حقوق انسان‌ها ایجاد کرده‌اند اما به تعبیر رهبر معظم انقلاب دروغ می‌گویند.

وی افزود: می گویند شورای امنیت برای دفاع از امنیت ایجاد شده است، اما شورای امنیت برای خود آنها است.

خطیب امروز نمازجمعه تهران با اشاره به اینکه غربی‌ها غده‌ای سرطانی را در بین کشورهای اسلامی به نام اسرائیل برای مقابله با اسلام ایجاد کرده‌اند، ادامه داد: چقدر برای به وجود آوردن آن جنایت کردند. جنایاتی همچون دیریاسین، صبرا و شتیلا و سلاح‌های آنان را تامین کردند شاه را مسلط کردند و صدام را تحریک کردند که آن جنایت‌ها را در خود عراق و ایران مرتکب شود.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی ادامه داد: تمام آنها برای مقابله با اسلام بود و اسلام نیز با فرهنگ جهاد فرهنگ شهادت،‌ فرهنگ ایثار، فرهنگ ولایت و امامت به جنگ آنها آمد. با شعار امام‌حسین(ع) به جنگ استکبار آمد.

وی افزود: اما همانگونه که در جنگ احزاب دل منافقین لرزید ، عده‌ دیگری با تمام قدرت در مقابل آنها ایستادند هم‌اکنون نیز چنین است و این مختص به دوران رسول‌الله نیست. هم‌اکنون نیز عده‌ای با همین روحیه در دل دشمن و استکبار ترس و وحشت انداختند.

خطیب امروز نمازجمعه تهران در ادامه تصریح کرد: البته استکبار نیز بیکار نشست و آنها انفجارها را در هفت شهریور به وجود آوردند اما به دنبال این انفجارها آگاهی مردم رشد کرد و با مشت‌های گره کرده در مقابل جنازه‌ها عزم خود را برای مقابله با استکبار جهانی اعلام کردند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای مقابله با اسلام گفت: دشمنان نیز بالاخره برنامه‌های خود را دارند مانند همان اتفاقی که در مصر افتاد. حکومتی به روی کار آمد اما به وظایف خود عمل نکرد دل به بیت عنکبوت بست و حمایت لازم را از فلسطین به عمل نیاورد. عده‌ای از آنها بریدند و مقابله مردم و مردم شد و آنها آن برنامه را به وجود آوردند و ارتش آن اقدامات را به عمل آورد.

وی افزود: در کشوری با آن فرهنگ امروز سرنوشتش به کجا رسید. امیدوارم مردم مصر با یکدیگر متحد شوند، یکپارچه شوند و بر سر استکبار بکوبند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه آمریکا نمی‌داند که چطور خود را نجات دهد و ما امیدواریم که بیدار شود اظهار داشت: اگرچه سر عقل آمدن برای آمریکا کار سختی است اما باید بیدار و متوجه شود که اگر در سوریه جنگی اتفاق بیفتد محدود به این کشور نخواهد بود و در منطقه فراگیر می‌شود.

خطیب موقت تهران تاکید کرد: اولین ضربه از فراگیر شدن این جنگ را خود آمریکا و ولد نامشروعش رژیم صهیونیستی می‌بیند چرا که مسلمین هوشیار هستند و در این صورت نیز سرنوشت اسرائیل مشخص نخواهد بود.

وی با بیان اینکه چه بسا عمر آمریکا نیز مانند عمر شوروی سابق به پایان رسیده و فصل سقوط و نابودی آن فراهم شده است یادآور شد: دشمنی غرب با آمریکا در دوران استعمار و گسترش سیطره اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بر شرق بر کسی پوشیده نیست و آنها تا توانسته‌اند با اسلام دشمنی کرده‌اند و به تعبیر مقام معظم رهبری حتی محاسبات جغرافیایی همچون خاور دور، خاور میانه و خاور نزدیک را بر مبنای قدرت خود تعریف کرده‌اند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه اسلام دل دشمنان را می‌لرزاند و در ایران فتح‌الفتوح می‌شود تصریح کرد: مردم باید این اقتدار اسلام را با پایبندی به ارزش‌های دینی تقویت کنند.

خطیب موقت تهران در ادامه افزود: دشمنان از کشتار مردم همچون هیروشیما، جنگ جهانی اول و دوم و صبرا و شتیلا باکی ندارند و جان انسان‌ها برایشان ارزشی ندارد.

وی ضمن تبریک به مناسبت ولادت با سعادت امام رضا (ع) و حضرت معضومه (س) به حادثه دلخراش کشته شدن مسافران تهران _ قم اشاره کرد و ادامه داد: ما این حادثه را به خانواده جانباختگان تسلیت می‌گوییم چرا که این مصیبت بزرگی بود.

آیت‌الله موحدی کرمانی با تاکید بر اینکه نقص فنی که گفته می‌شود علت اصلی حادثه بوده نباید ساده گرفته شود با انتقاد از اینکه این محاسبات مورد توجه قرار نمی‌گیرد و اینها جنایت کمی نیست تصریح کرد: آنها باید در ماشین، ترمز، تایر‌ها و بدنه ماشین دقت لازم را انجام می‌دادند چرا که با وقوع این اتفاق همه آنهایی که باید دقت می‌کردند و این کار را انجام ندادند در خون این افراد مسئول هستند.

امام جمعه موقت تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت عالم ربانی آیت‌الله سید‌حسن طاهری ، فوت والده مکرم سردار رشید اسلام، سرلشکر حاج قاسم سلیمانی را نیز تسلیت گفت.

وی در ادامه خطبه دوم با ذکر چند تذکر به دولت روحانی ادامه داد: دولت نه عصای موسی دارد و نه ید بیضا اما الحمد‌الله این دولت کلید دارد و باید کلید خود را به کار اندازد و مشکل سرسام‌آور گرانی را حل کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با تاکید بر اینکه مردم واقعا از این گرانی‌ها به تنگ آمده‌اند و جانشان به لبشان رسیده است تصریح کرد: دولت باید این کلید را به کار انداخته و مسئله بیکاری را حل کند هرچند بعضی از این مشکلات یک ماهه و دو ماهه حل شدنی نیست اما به هر حال دولت باید برای شروع گامی بردارد تا مردم خوشحال شوند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دولت باید در رابطه با فساد فرهنگی و بدحجابی نیز اقدام کند گفت: من این پیشنهاد را می‌دهم که دولت با بخشنامه به اداراتی که از بودجه کشور استفاده می‌کنند باید برای رعایت حجاب برنامه‌ریزی کنند.

وی ادامه داد: مردم در نمره دادن به دولت و کابینه، معاونان و مشاوران معیار پایبندی به ولایت فقیه را در نظر دارند و کشور در هر مرحله‌ای که به عزت رسیده به برکت پیروی از ولایت فقیه بوده است از این رو مسئولان باید به دقت پیرو ولایت باشند و فرامین آن را مو به مو پیاده کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ضمن اشاره به در پیش بودن باز بودن سال تحصیلی به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به پیشرفت علمی پرداخت و تصریح کرد: پیشرفت علمی ضامن اقتدار کشور است و اساتید و معلمان باید سطح علمی دانشجویان و دانش‌آموزان را بالا ببرند.

خطیب موقت تهران در پایان ضمن ابراز تردید برای اظهار نظر درباره ساخت مصلای تهران در عین حال متذکر شد: بالاخره نمی‌دانیم که مشکل مصلا حل شدنی است یا نه و با وجود اینکه مردم این همه کمک مالی کرده‌اند نمی‌دانیم که آیا مشکل مصلا قبل از ظهور حل خواهد شد یا خیر.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://nabzesahar.ir/?p=3200

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.