• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 19 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Tuesday - 25 June - 2024
11

زبان سرخ شاهدان عینی ۱۱ سپتامبر و سرهایی که بر دار رفت+ تصاویر

  • کد خبر : 2974
  • 20 شهریور 1392 - 13:38
زبان سرخ شاهدان عینی ۱۱ سپتامبر و سرهایی که بر دار رفت+ تصاویر

مرگ مرموز دهها نفر از شاهدان عینی ۱۱ سپتامبر که قادر به ارائه نظرات تخصصی در این حوزه بوده‌اند، از جمله مستندات دیگری است که بر پیچیدگی‌های این حادثه مرموز در آمریکا می‌افزاید. به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از فارس، یازدهم سپتامبر و رمزگشایی از ابعاد آن را از آن جهت می‌توان مهم […]

مرگ مرموز دهها نفر از شاهدان عینی ۱۱ سپتامبر که قادر به ارائه نظرات تخصصی در این حوزه بوده‌اند، از جمله مستندات دیگری است که بر پیچیدگی‌های این حادثه مرموز در آمریکا می‌افزاید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از فارس، یازدهم سپتامبر و رمزگشایی از ابعاد آن را از آن جهت می‌توان مهم دانست که سر فصل جدیدی در سیاست خارجی آمریکا و روابط بین‌المللی کشورهای دیگر گشود.

پس از ۱۱ سپتامبر دولت آمریکا با این استدلال که مورد تهاجم عملیات تروریستی قرار گرفته، دفاع را حق خود دانست و اذهان عمومی را برای تهاجم نظامی به افغانستان و عراق آماده کرد.

اختلاف شگرفی که بین تحقیقات دانشمندان از رویدادهای مختلف ۱۱ سپتامبر با روایت‌های رسمی آمریکا از این واقعه وجود داشت بسیاری از تحلیلگران را به این نتیجه رساند که این حادثه به آن سادگی که دولت آمریکا در ابتدا وانمود می‌کرد، نبود.

با آنکه محققان ۱۱ سپتامبر از لحاظ نگاه‌های تخصصی به شدت با یکدیگر متفاوت بوده و تخصص‌هایی از علوم و جغرافیای سیاسی تا علوم فیزیک و مهندسی و حتّی فیلمبرداری داشته‌اند، اما نتایج بررسی‌های آنها در یک نقطه همگرا بوده‌اند: دولت آمریکا در شرح واقعه صادق نبوده است.

مرگ مرموز شاهدان عینی ۱۱ سپتامبر، یعنی جمعی از افرادی که به واسطه شغل یا منصبشان از نزدیک در جریان ماجرای آن روز بوده‌اند از جمله موضوعاتی است که به جنبه‌های شبهه‌انگیز این روز معمابرانگیز تاریخ آمریکا می‌افزاید.

این گزارش نگاهی است به برخی از مرموزترین موارد مرگ شاهدان عینی حادثه یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱.

۱– باری جنینگ

باری جنینگ که نتوانست دیده‌هایش از ۱۱ سپتامبر را شرح ندهد، در سال ۲۰۰۸ به قتل رسید.

فعالیتها: مسئول «واحد هماهنگی اضطرای حوزه مسکن شهر نیویورک»

یازده سپتامبر: جنینگ در روز ۱۱ سپتامبر ساعت‌ها در ساختمان شماره ۷ مرکز تجارت جهانی به دام افتاده بود.

ساختمان شماره هفت یک ساختمان ۴۲ طبقه در کنار برج‌های دو قول بود که به طور اسرارآمیزی ناگهان فرو ریخت. دولت آمریکا علت سقوط این ساختمان را آتش‌سوزی و ریختن خرابه‌های برج‌های دو قلو بر آن عنوان کرد.

منتقدان پس از آن عنوان کردند به هیچ وجه امکان ندارد ساختمانی با این استحکام بر اثر آتش‌سوزی تنها در دو طبقه و ریختن خرابه‌های ساختمانی دیگر بر آن اینچنین فرو بریزد.

شواهد دیگری اعم از فرود متقارن ساختمان، آسیب ندیدن ساختمان‌های اطراف، روایت‌های شاهدان عینی، پیدا کردن شواهد ماده منفجره قوی در آزمایش‌های دانشمندان بر روی نمونه‌های خاک به دست آمده از خرابه‌های برج‌های تجارت جهانی و غیره تمامی محققان را به این نتیجه رساند که فروپاشی ساختمان تجارت جهانی تنها با انفجار بمب امکان‌پذیر بوده است.

پس از فروپاشی ساختمان شماره ۷، جنینگ در تصاویر ویدئویی متعددی تأکید کرد او و همکارش «مایکل هس» که با هم در این ساختمان بوده‌اند به واسطه یک انفجار عظیم به عقب پرتاب شده‌اند. جنینگ همچنین گفته است که آن‌ها حتی پیش از فروپاشی برج‌های دو قلو چندین بار صدای انفجارهای مختلفی را از زیر زمین ساختمان شماره ۷ شنیده‌اند.

جنینگ همچنین گفت که چندین جنازه را در این ساختمان مشاهده کرده که این بر خلاف روایت رسمی آمریکا بود که تأکید می‌کرد هیچ کسی در ساختمان شماره ۷ کشته نشده بود.

مرگ: ۱۶ آگوست ۲۰۰۸/ تنها دو روز پیش از انتشار اولین نسخه پیش‌نویس گزارش «بنیاد ملّی فناوری و استانداردها»

قرار بود این گزارش به بررسی دلایل سقوط ساختمان شماره ۷ بپردازد که به اعتقاد عده‌ای رازآلودترین و بحث‌انگیزترین حادثه ۱۱ سپتامبر بود، چرا که اگر این ساختمان بر اثر آتش‌سوزی فرو ریخته بود، اولین ساختمان با چارچوب فولادی در دنیا بود که بر اثر چنین عاملی فرو می‌ریخت.

دو روز پس از مرگ جنینگ، «بنیاد ملّی فناوری و استانداردها» با نادیده گرفتن تمامی شواهد و از جمله گزارش‌های جنینگ اعلام کرد که سقوط ساختمان شماره ۷ بر اثر انفجار نبوده است.

این گزارش با انتقادهای فراوانی از طرف گروه‌های مختلف از جمله گروه «مهندسان و معماران پیگیر حقایق ۱۱ سپتامبر»، گروه حقیقت‌یاب ۱۱ سپتامبر و بسیاری دیگر از گروه‌های محقق در این باب روبرو شد.

موارد مشکوک: دلیل مرگ وی هرگز به صورت علنی اعلام نشد. یکی از دوستان وی به نام «اوری» که مصاحبه مفصلی با جنینگ داشته و حتم داشت او به قتل رسیده است، یک کارآگاه خصوصی را مأمور تحقیق برای بررسی دلایل مرگ وی کرد، اما او پس از مدتی به دلایل نامعلوم از ادامه تحقیق انصراف داد.

مرگ جنینگ یک ماه بعد از وقوع آن، در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۰۸ اعلام شد.

جنینگ پیش از مرگ، چند بار تهدید شده بود که اگر به اظهاراتش ادامه بدهد، از شغلش اخراج خواهد شد.

۲- «بیورلی اکرت»

بیورلی اکرت که همسرش را در ۱۱ سپتامبر از دست داد خودش هم یکی از قربانیان این روز شد.

فعالیتها: یکی از فعالان گروه‌های حقیقت‌یاب ۱۱ سپتامبر و از مهمترین افرادی بود که برای تشکیل کمسیون حقیقت‌یاب ۱۱ سپتامبر بود. وی نماینده خانواده‌های قربانیان ۱۱ سپتامبر بود.

اکرت یکی از منتقدان صریح بررسی‌های دولت بوش درباره واقعه ۱۱ سپتامبر بود. اکرت هچنین یکی از بازماندگان ۱۱ سپتامبر بود که از قبول خسارت مالی هنگفتی که دولت وقت آمریکا برای خانواده‌ها و یازماندگان این خانواده‌ها در نظر گرفته بود سرباز زد و گفت ترجیح می‌دهد به جای آن از طریق دادگاه مطالباتش درباره حقایق این واقعه را پیگیری کند.

بخشی از بیانیه وی در سال ۲۰۰۳ که در همین خصوص منتشر کرد از این قرار است:

«تصمیم گرفته‌ام به جای دریافت خسارتی که به بازماندگان قربانیان پرداخت می‌شود به دادگاه بروم. می‌خواهم بدانم ناگهان در سیستم‌های امنیتی و اطلاعاتی ما چه مشکلی پیش آمد که دسته‌ای از مذهبی‌های افراطی توانستند چهار هواپیمای مسافربری آمریکا را به ابزار هجومی تبدیل کنند، به شهرهای ما حمله کنند و سه هزار شهروند را به راحتی به کشتن دهند؟ می‌خواهم بدانم چه اتفاقی افتاد که دو آسمان‌خراش ۱۱۰ طبقه ظرف کمتر از دو ساعت فروریخت ….

بنابراین من به کنگره و تمام کسانی که توطئه کرده‌اند تا توجه مردم را از قصورات بخش‌های دولتی و خصوصی در این حادثه منحرف کنند می‌گویم: زندگی همسر من ارزشمند بود و من اجازه نخواهم داد، مرگ او بی‌معنا شود. نمی‌توانید سکوت مرا بخرید.»

یازده سپتامبر: اکرت از جمله کسانی بود که همسرش، «سین رونی» را در حادثه ۱۱ سپتامبر از دست داد. وقتی هواپیماها به برج‌های جهانی برخورد کردند، رونی به اکرت تلفن کرد و به او گفت که در طبقه صد و پنجم ساختمان است، اما نمی‌تواند راه خروج را پیدا کند. رونی برای اینکه بتواند از آن مهلکه جان سالم به در ببرد، تلاش کرده بود خودش را به پشت‌بام ساختمان برساند که در بین راه گیر افتاده بود و برج سقوط کرده بود. اکرت چنانکه در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۰۱ گفت تمام صدای سقوط برج‌ها را از پشت تلفن شنیده است.

مرگ: در تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۰۹، اعلام شد وی در سانحه هوایی نیوجرسی به نیویورک درگذشته است. هدف اکرت از این مسافرت این بود که در نیویورک با اعضای خانواده‌اش جمع شوند و در تاریخ ۱۵ فوریه آن سال مراسم تولد همسر مرحومش را برگزار کند.

موارد مشکوک: اکرت یک هفته پیش از مرگش، به عنوان نماینده خانواده‌های قربانیان ۱۱ سپتامبر با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا دیدار کرده و با وی در خصوص زندانیان گوانتانامو، خانواده‌های قربانیان ۱۱ سپتامبر و مسائل دیگر گفتگو کرده بود.

خان م اکرت یک هفته بعد از این ملاقات در حادثه‌ای مرموز جان باخت.

۳- کنیث یوهانمن:

فعالیتها: یکی از نگهبانان مرکز تجارت جهانی بود که گزارش‌هایی از مشاهده چندین انفجار در زیرزمین و طبقه‌های بالایی برج‌ها ارائه کرد.

یازده سپتامبر: یوهانمن در روز ۱۱ سپتامبر، قبل از حمله هواپیمای اول منتظر آسانسور بود که این ساختمان مورد حمله قرار گرفته و تخریب شد. وی سمتی مشابه با «ویلیام رودریگز» داشت که آخرین فردی بود که از ساختمان در حال سقوط تجارت جهانی خارج شد و او هم با روایت‌های رسمی آمریکا از این واقعه مخالفت کرد.

یوهانمن و رودریگز پس از حوادث ۱۱ سپتامبر شرح مفصلی از آنچه در این روز مشاهده کرده بودند، ارائه دادند. روایت‌های آنها با گزارش رسمی آمریکا از ۱۱ سپتامبر کاملاً متفاوت بود. هر دوی آنها گزارش دادند که قبل و بعد از برخورد هواپیمای اول به برج شمالی صدای انفجار از زیر زمین آن شنیده‌اند.

یوهانمن اصرار داشت که هیچکدام از این انفجارها ارتباطی به برخورد هواپیما به ساختمان نداشتند.

مرگ: در تاریخ ۳۱ آگوست ۲۰۰۸، اعلام شد که وی با شلیک گلوله به سرش، خودکشی کرده است.

یوهانمن پیش از مرگش مدام شرح دیده‌های خود از این حادثه را به مردم اعلام می‌کرد.

۴- مایکل دوران

آقای دوران وکیل خانواده‌های قربانیان ۱۱ سپتامبر بود

فعالیتها: وی به طور داوطلبانه وکیل چند تن از قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر بود و به آنها خدمات مشاوره حقوقی و غیره ارائه می‌داد.

مرگ: در تاریخ ۲۸ اوریل ۲۰۰۹ اعلام شد هواپیمای خصوصی او در ایالت «اوهایو» سقوط کرده است

۵- کریستوفر لندیس:

(تصویری از وی موجود نیست)

فعالیتها: مدیر عملیاتی گشت سرویس امنیت اداره حمل و نقل ویرجینیا

یازده سپتامبر: در فیلمی مستند به نام «پنتاکان» (PentaCon) شرکت کرد که در آن روایت رسمی آمریکا از برخورد یک هواپیمای بوئینگ به ساختمان پنتاگون در ۱۱ سپتامبر به چالش کشیده شده بود. وی به عنوان یکی از شاهدان عینی برخورد شی پرنده به ساختمان پنتاگون، مجموعه‌ای از عکس‌های «جیسون اینگرسول» که لحظات مختلفی از برخورد هواپیما به این ساختمان را نشان می‌داد در اختیار سازندگان این فیلم مستند قرار داد.

«جیسون اینگرسول» در روز ۱۱ سپتامبر در ساختمان نیروی دریایی پنتاگون بود که فاصله چندانی با محل حادثه برخورد شی پرنده به ساختمان پنتاگون نداشت. وی در این روز تصاویری با کیفیت بالا از حادثه‌ای که دولت آمریکا می‌گفت حمله به پنتاگون بوده است، تهیه کرد. در برخی از این عکس‌ها افراد مختلفی در خودروهای دولتی دیده می‌شدند که ظاهراً خیلی زود به صحنه حادثه رسیدند.

مرگ: «کریستوفر لندیس»، دو ماه و نیم پس از دادن این عکس‌ها به سازندگان این مجموعه مستند، درگذشت. علت مرگ وی خودکشی اعلام شد، که خانواده‌اش با قاطعیت آن را رد کردند.

۶- برتا شامپاین

فعالیتها: پرستار کودک «ماروین بوش»، برادر کوچکتر «جورج دبلیو بوش»، رئیس جمهور وقت آمریکا بود.

یازده سپتامبر: با توجه به مرگ بیش از حد مشکوک او و سمتی که برادر بوش در ساختمان‌های تجارت جهانی داشت، تصور می‌شود او اطلاع زیادی از دخالت دولت آمریکا در حادثه ۱۱ سپتامبر داشته است. ماروین بوش از اعضای هیئت رئیسه شرکتی به نام «استراسک» بود که مسئولیت تضمین امنیت الکترونیکی ساختمان تجارت جهانی را به عهده داشت. نکته جالب‌تر اینکه این شرکت مسئولیت تضمین امنیت «فرودگاه دالس واشنگتن» را نیز به عهده داشت ـ یعنی همان فرودگاهی که به گفته دولت آمریکا، پرواز شماره ۷۷ از آن برخاست و به ساختمان پنتاگون برخورد کرد!

ماورین بوش، برادر جورج دبلیو بوش رئیس جمهور آمریکا در زمان حادثه ۱۱ سپتامبر.

مرگ: ساعت ۹ شب ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۳ پلیس «فیرفاکس» ایالت ویرجینیا تماسی داشت که در آن درباره یک حادثه تصادف توضیح داده شد. اما پلیس به زودی متوجه شد که این تماس با موارد اضطراری معمولی تفاوت دارد زیرا که مقتول ان حادثه زن ۶۲ ساله‌ای است که برای برادر رئیس جمهور کار می‌کند.

شامپاین از خانه خارج شده بود تا چیزی را از اتومبیلش بیاورد که ناگهان ماشین حرکت کرد و او را بین ساختمان کوچکی در کنار پاده‌رو آنجا و اتومبیل قرار داد. طبق گزارش پلیس، اتومبیل شامپاین پس از حادثه هنوز از دنده خارج نشده بود. درباره اینکه اتومبیل قبل از آنکه وی در موقعیتی قرار بگیرد که بتواند بین اتومبیل و ساختمان گیر کند، اتومبیل به حرکت در نیامده بود، هیچ توضیحی ارائه نشده است.

رسانه‌های آمریکا سکوت غیرقابل توجیهی در پوشش دادن این حادثه داشتند؛ روزنامه واشنگتن‌پست تنها روزنامه‌ای بود که یک هفته پس از این حادثه آن را به طور ضعیف انعکاس داد.

۷- پاول اسمیت:

 
فعالیتها: خلبان بالگرد تیم خبری کانال ۷

یازده سپتامبر: وی در این روز خلبان بالگردی بود که اولین تصاویر را از صحنه برخورد هواپیمای دوم به برج جهانی ثبت کرد. «جان دل گرینو» فیلمبردار این بالگرد بود و همرا با «پاول اسمیت» در این بالگرد حضور داشت. وی تأیید کرده است که خلبان بالگردی که اولین فیلم را از برخورد هواپیمایی به برج دو قلو که به ادعای دولت آمریکا پرواز شماره ۱۷۵بود، پاول اسمیت بود. علی‌رغم این، «جان دل‌گیورنو» پس از مرگ اسمیت از هرگونه اظهار نظر درباره آنچه در ۱۱ سپتامبر دیده است، امتناع می‌کند. مرگ: ۷ اکتبر سال ۲۰۰۷ یک تاکسی با سرعت زیاد او را زیر گرفت. راننده تاکسی گفت که یک خودروی سیاه‌رنگ او را از جاده منحرف کرده و به سمتی که اسمیت بوده هدایت کرده است. این خودروی سیاه هرگز شناسایی نشد.

۸- «دبورا پالفری»

فعالیتها: سردسته گروهی از فاحشگان در نیویورک بود که بسیاری از مقامات بلندپایه آمریکا که احتمالاً در حادثه ۱۱ سپتامبر دست داشته‌اند، جزء مشتریان وی بوده‌اند. وی در آمریکا به «مادام واشنگتن» معروف بود.

یازده سپتامبر: یکی از مقامات اسبق آژانس امنیت ملی آمریکا گفته است بعضی از فاحشه‌های تلفنی پالفری با خودروهای لیموزینی به پارتی‌های شبانه برده می‌شدند که رئیس اسبق سازمان سیا و «پورتر گاس» که یکی از روسای «هیئت تحقیق درباره فعالیت نهادهای اطلاعاتی در قبل و بعد از ۱۱ سپتامبر» بود در آن حضور می‌یافتند.

این اطلاعات با توجه به اینکه یکی از دلایل استعفای ناگهانی «پورتر گاس» در ماه مه ۲۰۰۶ به رسوایی‌های جنسی وی مربوط می‌شد، اهمیت دارد.

پلفری گفته بود: «من اطلاعاتی دارم که می‌تواند برای هیئت تحقیق ۱۱ سپتامبر ارزشمند باشد».

نکته بسیار بحث‌برانگیز این بود که «آلکس جونز»، مدیر سایت «اینفووارز»، در یک مصاحبه رادیوئی از «پلفری» درباره اهدافش پرسید وی ضمن اشاره به اینکه هرگز به دولتمردان آمریکا اجازه نخوهد داد با او معامله کنند، گفت هرگز قصد خودکشی ندارد ـ و خودکشی دقیقاً چند روز بعد عامل مرگ وی اعلام شد.

«پالفری» در این مصاحبه اعلام کرد که قصد دارد مدارکش را به دادگاه ببرد و «دولت را به نحوی افشا کند که خود دولت می‌خواهد». مرگ: ۱۵ اوریل ۲۰۰۸شبکه خبری «سی.ان.ان» اعلام کرد مادام واشنگتن خود را حلق آویز کرده است.

۹– سرلشکر «دیوید ورلی»

سرلشکر ولری از حقایقی درباره ۱۱ سپتامبر آگاهی داشت که به مرگ وی منجر شد

فعالیتها: فرمانده «حفاظت هوایی کشور» آمریکا

یازده سپتامبر: سرلشکر «دیوید ورلی» در روز ۱۱ سپتامبر چند جت جنگنده را برای مقابله با هواپیماهایی که به ادعای آمریکا ربوده شده بودند به آسمان واشنگتن فرستاد.

از سال ۱۹۹۴ به سازمان حفاظت هوایی امریکا در پادگان «اندروز» دستور داده شده بود دو جت اف ۱۶ را که به موشک‌های رد یاب گرما مسلّح شده‌اند همیشه در حالت آماده‌باش نگه دارد که این موضوع تا صبح روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۱ رعایت می‌شد.

در این روز یک عملیات آزمایشی در حال انجام بود که باعث شد دو جت اف ۱۶ مورد نظر بدون موشک‌های مجهز به ردیاب گرمای خود پرواز کرد. وقتی مشخص شد که جت‌ها مجبور بوده‌اند از وضعیت آزمایشی به موقعیت تهدید تغییر وضعیت دهند، در پادگان اندورز فرود آمدند و فورا به آسمان بالای پنسیلوانیا اعزام شدند.

این دو جت اف‌۱۶ پرواز شماره ۹۳ را تا منطقه «شانکسویل» تعقیب کرد و آن را سرنگون کرد.

در واقع دستور تغییر وضعیت اف ۱۶ از حالت آزمایشی به وضعیت حمله توسط «دیوید ورلی» صادر شده بود. گفته می‌شود که ورلی اگاهی داشته است که چه کسی اف ۱۶ ها را به وضعیت آزمایشی درآورده و آنها را خلع سلاح کرده بود.

مرگ: سرلشکر «دیوید ورلی» در روز ۲۲ ژوان ۲۰۰۹ بر اثر برخورد دو قطار مسافربری در واشنگتن درگذشت.

محققان پس از بررسی حادثه برخورد این دو قطار، متوجه شدند که قطاری که دیوید ورلی در آن بوده است، روی کنترل اتوماتیک قرار داشته است.

مرگ مرموز شاهدان عینی ۱۱ سپتامبر، البته به همین چند نفر محدود نمی‌شود.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://nabzesahar.ir/?p=2974

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.