• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 11 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Monday - 17 June - 2024
11

حضور اصحاب فتنه در دولت افراطی‌گری است/ سوریه نمایشگاه افتضاح لیبرال ـ دموکراسی غرب است

  • کد خبر : 2544
  • 15 شهریور 1392 - 21:18
حضور اصحاب فتنه در دولت افراطی‌گری است/ سوریه نمایشگاه افتضاح لیبرال ـ دموکراسی غرب است

خطیب موقت جمعه تهران با بیان اینکه ما هیچ نصیحتی به دولت نداریم جز عمل به همان «شعار اعتدال» که خودشان گفته‌اند گفت:‌ انتخاب همکارانی که بعضاً معرکه‌گردان فتنه بودند با شعار اعتدال سازگار نیست. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله سید احمد خاتمی خطیب موقت نمازجمعه تهران در خطبه دوم نماز عبادی […]

خطیب موقت جمعه تهران با بیان اینکه ما هیچ نصیحتی به دولت نداریم جز عمل به همان «شعار اعتدال» که خودشان گفته‌اند گفت:‌ انتخاب همکارانی که بعضاً معرکه‌گردان فتنه بودند با شعار اعتدال سازگار نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله سید احمد خاتمی خطیب موقت نمازجمعه تهران در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته جمعه با اشاره به گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، آیت الله قدوسی، آیت الله مدنی و شهدای ۱۷ شهریور تاکید کرد: ما با فرهنگ شهادت زنده‌ هستیم.

آیت الله خاتمی در ادامه با اشاره به تشییع ۶ شهید گمنام در اجلاس خبرگان رهبری گفت: در چهاردهمین اجلاس خبرگان رهبری، خبرگان مهمان ۶ شهید گمنام بودند و اعضای خبرگان به وظیفه خود عمل کردند؛ مقام معظم رهبری نیز این کار را ستودند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با گرامیداشت یاد و خاطره اولین امام جمعه تهران، مرحوم آیت الله طالقانی که امام او را ابوذر لقب داد، تصریح کرد: دهه کرامت از فردا آغاز می‌شود و این ابتکارات در کشوری که محب اهل بیت است، کار خوبی است.

وی در ادامه خطبه دوم به برگزاری چهاردهمین اجلاس دوره چارم مجلس خبرگان رهبری پرداخته و تصریح کرد:  در شرایط بحران خلا رهبری مجلس خبرگان نقطه اطمینان نظام بوده و تنها سرانگشت این مجلس فاخر، حلال و مشکل‌گشاست.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه از برکات این اجلاس‌ها دیدار با مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر مطالب مهم روز را بیان کردند.

امام جمع موقت تهران با بیان اینکه رهبری بر محور اسلامیت و دشمنی دشمنان با اسلام تاکید داشتند، افزود: زنده بودن بیداری اسلامی و دیدن واقعیات در یکدیگر و حمایت رهبری از همه دولت‌ها به عنوان یک ضرورت برای اداره کشور از مواردی بود که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره نصیحت به دولت‌ها ادامه داد: مردم باید کمک کنند تا دولت درعرصه معیشتی، سیاسی و اجتماعی بتوانند کارگشا باشند و دولت نیز باید در عزل و نصب‌ها معتدل عمل کند.

آیت الله خاتمی عمل دولت به اعتدال را راه درستی دانست و خاطر نشان کرد: حضور همکارانی در دولت که معرکه‌گردان و اصحاب فتنه بودند با شعار اعتدال سازگار نیست.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه انتظار است که دولت به همین شعار اعتدال عمل کند در عین حال متذکر شد: ما به صورت کلی قضاوت نمی‌کنیم و معتقدیم که دولت نصب‌های خوب و قابل تقدیری نیز داشته است اما اندک ورود فتنه‌گران به دولت، یعنی ورودی افراطی‌گری و این با شعار اعتدال سازگاری ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه همانطور که سیاست خارجی و دیپلماسی کشور باید از وزارت خارجه اخذ شود، گفت: خطبه‌های نماز جمعه هم همواره مستقل بوده، هست و خواهد بود و بنده در این ۱۰۳ خطبه‌ای که خواندم کسی به من نگفته که چه چیزی را مطرح کنم.

آیت الله خاتمی به حوادث سوریه و گذشت ۳۰ ماه از فعالیت تروریست‌ها در این کشور اشاره کرد و افزود: سوریه در این ۳۰ ماه در آتش تهاجم بیگانگان بوده و آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس، فرانسه، عربستان، ترکیه و قطر آتش را در سوریه روشن کرده‌اند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، سوریه را نمایشگاه افتضاح لیبرال دموکراسی غرب و آدمکشی آنها توصیف کرد و یاد آور شد: کشتن زنان و کودکان، بستن دست و پای دختر بچه سه ساله و کشتن پدر و مادر او، درآوردن قلب یک مسلمان و به دندان گرفتنش از افتضاحات لیبرال دموکراسی غرب است.

وی ادامه داد: طی هفته گذشته وزیر خارجه آمریکا ۲ حرف را مطرح کرده که یکی از آنها دروغ بزرگ ۲۰۱۳ و دیگری خنده‌دار ترین حرف سال ۲۰۱۳ بوده است.

آیت الله خاتمی بر همین اساس خاطر نشان کرد: دروغ بزرگ وزیر امور خارجه آمریکا انکار حضور القاعده بین تروریست‌ها در سوریه بود، در حالی که چه کسی است که جنایت آنها را ندیده باشد و نداند که القاعده دستور آمریکا را عملی می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری حرف خنده دار وزیر امور خارجه آمریکا را عبور سوریه از خط قرمز انسانیت عنوان کرد و گفت: دولت آمریکا و انسانیت دو مقوله متضاد است چرا که جان آنها با وحشی گری عجین شده است.

وی به زندان‌های مختلف آمریکا از جمله گوانتانامو، زندان‌های مخفی آمریکا در اروپا و حمایت از تروریست‌های عراق و پاکستان و سوریه اشاره کرد و گفت: چه اتفاقی افتاده که آمریکا بعد از ۳۰ ماه فکر انسانیت و مجازات در سوریه افتاده است؟

آیت الله خاتمی با بیان اینکه آمریکا در این ۳۰ ماه تلاش کرد با مخالفان دست ساخته خود به بشار اسد فشار بیاورد، اما نتوانست و حالا می‌خواهد با حمله نظامی معادلات را تغییر دهد، تصریح کرد: آمریکا تردید نداشته باشد که دود این آتش بازی به چشم خودش خواهد رفت و کسانی که صلح جهانی را در خطر می‌بینند باید جلوی این حرکات نابخردانه را بگیرند.

امام جمعه موقت تهران متهم کردن دولت سوریه به حمله شیمیایی را یک اتهام ناچسب دانست و گفت: اگر کاری به دین هم نداشته باشیم باید بگوییم، دولتی که این طور ارتش آن مخالفان را عقب زده، چه نیازی به بمباران شیمیایی دارد.

وی با بیان اینکه آنجایی که می گویند بمباران شیمیایی شده  ۵ کیلومتری مقر  ماموران سازمان ملل است،تاکید کرد آیا این معقول است که دولتی بخواهد این مکان را بمباران کند، تاکید کرد: این تهمت آمریکا است چرا که وقتی صدام با بمباران شیمیایی حلبچه ۵ هزار نفر را کشت، آمریکا آخ هم نگفت.

آیت الله خاتمی بر همین اساس تاکید کرد: آمریکا به دنبال بهانه است و دروغی را ساز کرده تا به سوریه حمله کند، هر چند که مردم سوریه آماده هستند.

خطیب موقت تهران با اشاره به اظهار نظر دیگری از وزیر خارجه آمریکا که گفته بود در صورت عدم این اقدام ایران گستاخ خواهد شد، تصریح کرد: این ادبیات متعلق به عقب مانده‌های عهد بوق است و ادبیات سال ۲۰۱۳ نیست و ملت ایران در ۸ سال جنگ تحمیلی که آمریکا با ملت ایران داشت، رشادت‌های بسیاری ازخود نشان داد و نه تنها آمریکا نتوانست هیچ غلطی بکند، بلکه عامل آنها صدام هم دست تسلیم بلند کرد.

وی در بخش پایان خطبه دوم ضمن تشکر از فرزندان غیور انتفاضه شعبانیه که به منافقان جنایتکار در پادگان اشرف حمله کردند، گفت: این کار از نظر کیفی از عملیات مرصاد کمتر نبود چرا که ۷۰ نفر از سران آنها به جهنم واصل شدند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه فرمانده ترور شهید صیاد هم در این عملیات به جهنم واصل شد، این اقدام را دست انتقام خدا به وسیله فرزندان غیور عراق دانست و گفت: انتفاضه شعبانیه، قیام مردم عراق بود که صدام و منافقین آنها را سرکوب کردند، اما فرزندان آنها وارد میدان انتقام شدند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://nabzesahar.ir/?p=2544

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.